BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

4 šalys per 10 dienų

Artėja Kalėdos, o aš vis dar nesugebu aprašyti mūsų helovininės kelionės. Taip jau nutiko, kad išvykom pakeliauti per Vyresnėlės mokyklines rudens atostogas. Taigi kelionėje prapuolė Helovinas, Vėlinės ir 2-asis Mažėlės gimtadienis.
Pirmą kartą gyvenome ne viešbučiuose, o glaudėmės pas draugus ir gimines. Jautėmės tikrai puikiai dėl jaukaus šilto priėmimo ir kartu kiek nepatogiai, kad įsiveržiam į kažkieno gyvenimą ir griaunam jų ritmą. Kas vakarą buvom lepinami skaniausiom vaišėm (lazanija, moliuskai, elniena ir kt. + pyragai), jog buvo baisu, kad priaugsim svorio daugiau nei po „viskas įskaičiuota“ atostogų.

Keletas mūsų kelių:
1. Briuselis: Milžiniškas Karo muziejus – laivai, lėktuvai, tankai… Žvilgsnis į miestą nuo muziejaus arkos. Ilgas pasivaikščiojimas iki sysiojančio berniuko. Nepaisant nuovargio, Mažėlei patiko, vis dar prašė jį parodyti, nes dabar jai tas reikalas labai aktualus. Mūsų draugų briuseliečių iniciatyva, miesto apžvalga pro mašinos langus. Mini Europa. Vyresnėlei labiausiai patiko ugnikalnio imitavimas, mums – naftos gaisras jūroje.
2. Milžiniškas zoo Pari Daiza
Atrodė, tarsi aplankiau visą pasaulį per tas kelias valandas. Afrikoje: moliniai namukai, žaidžianti liūtų šeimyna; žirafos, nebijančios lietaus, valgančios iš rankų. Kinijoje: bonsai sodai, lenkti namų stogai, raudonosios ir baltosios pandos, daugybė flamingų… Indijoje: šventyklos, drambliai ir karvės, ryžių laukai. Senos pilies rūsyje – laisvai skraidantys šikšnosparniai. Vyresnėlė pyko, kad jie taip ir nenutūpė jai ant rankos, o Mažėlė pabūgo, kad jie skraidžiojo prieš akis.
3. Diena Prancūzijoje. Pakeliui - daugybė vynuogynų. Miesteliuose visi kalba tik prancūziškai, net meniu angliško nerasi. Kavinėje Sierck de bains miestelyje teko nusižiūrėti maistą nuo sėdinčio šalia ir išsiprašyti to paties. Atrodė, kad čia visi vietiniai, atėję papietauti tarp darbų, nepaisant aukštų užeigos kainų. Į mus visi pasižiūrėjo kaip į keistuolius, iš nežinia kur atvykusius. Pilis Ducs de Lorraine tame miestelyje ypatingo įspūdžio nepadarė, nes stovi ne aukštai, pačioje gatvėje. Žvilgterėjom į ją tik iš lauko. Kiek tolėliau pavažiavus Manderen (Malbrouck) pilis stovi ant kalno. Va čia tai tikra graži pilis, kaip iš pasakų. Jos viduje- žaislų muziejuje, o išdėstymas tarsi Ikea – neišeisi, jos visos neapėjęs. Didelė, per 3 aukštus, su išėjimais į lauką.
4. Diena Belgijoje. Milžiniška Han-sur-Lesse grota. Vaikščiojom geras 2 val. O kadangi artėjo Helovinas, grotoje iš karsto kėlėsi numirėlis, iš povandeninės užpės lipo kruvini griaučiai, ant lovos gulėjo mirusi nuotaka su Drakula ir tt. Įspūdis kaip iš kokių „Karibų piratų“.
Išlindę lauk užkandom kavinukėje, kur niekas nemokėjo anglų kalbos. Belgiškas karbonadas pasirodė beesąs guliašas, taigi Vyresnėlę nuvylė, teko tenkinti makaronais. Po tokių pietų važiavom į safari. Safari Vyresnėlę velgi nuvylė, nes gyvūnai nebėgo šalia automobilio, kaip Karklėje, o vaikštinėjo kur kas toliau, jų nebuvo įmanoma paglostyti, kai kuriuos galėjai vos įžiūrėti. Apskritai pasivažinėjimas per kalnuotą mišką buvo visai smagus.
5. Diena Vokietijoje. Phantasialand. Pirmas kartas didžiuliame atrakcionų parke. Tiesą pasakius, po zoo Belgijoje, įspūdis jo buvo jau kiek mažesnis. Čia taip pat, kaip zoo, buvo įkurti regionai – Afrika, Meksika, Berlynas, Fantazija. Mažėlė nuolat norėjo suptis ant arkliukų, vos tik baigdavosi, tuoj prašydavo vėl. Paskraidžiojom su ja dar ir lėktuvais, pašokinėjom varlytėm, pravažiavom lėtaeigiu traukinuku. Vyresnėlė norėjo pravažiuoti rimtu traukiniu, bet, kai vos į jį įsėdom, jau baiminausi, kaip ištversim tokios abi bailės. Ji rėkė, o man buvo baisu, kad iškrisim ar apsivemsim. Taigi tikrais rimtais atrakcionais pasidžiaugė tik tėtis – pravažiavo žemyn galva „Juodąja Mamba“, pasivartaliojo suole virš degančios šventyklos Meksikoje. Vyresnėlei labiausiai patiko sūpynės, kabančios ant grandinių virš purškiančių fontanų (tiesą pasakius, man net jose buvo baisu, visgi nekenčiu aukščio), virtualios peliukų šaudynės šokoladu ir pamišęs viešbutis (su judančiomis grindimis ir baldais kabančiais ant lubų).

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. Wow. Na čia tai ir įspūdžiai. Fantastika, as ir kasdien svajoju apie keliones po kokias šalis. Lietuva išmaišyta visa, tai aš taip po truputį į tolimesnius kraštus žvalgausi. Nereikia iškarto ieškoti egzotikos ir tolimųjų kelionių. Man norisi pirma gerai pažinti senąją Europą :)

  2. Džiaugiuosi perskaitęs mintis apie kelionę, kurią lengvai pajėgtų susiplanuoti kiekvienas. Tereikia, šiek tiek, pasidomėti norimų aplankyti šalių kultūromis, renginiais, dažniausiai siūlomomis ir turistų lankytinomis vietomis ir pradėti planuoti kelionės maršrutą nuo vieno objekto prie kito, kol kelionės ratas užsidarys ir galėsite ramiai pasakyti, aš žinau kur ir kaip noriu keliauti ir ką pamatyti, kur sudalyvauti.

Rašyti komentarą