BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ramybė Palangoje – Joninės Šventojoje

Savaitę prieš Jonines netikėtai atsidūrėm Palangoje. Vyras iškeliavo dirbti į Klaipėdą, tai mus pametėjo šalimais. Įsikūrėme visai šalia jūros „Lagūnoje”. Gyvenom tarsi savo viloje. Kambariukai iš pradžių išgąsdino savo mažumu ir tamsumu, bet tai, kad iki jūros tereikėjo nubėgti keletą žingsnių, viską atpirko. Ryte vyras važiuodavo į darbą, o mes eidavom prie jūros tarsi į savo namų kiemą, grįžę pietaudavom namuose, miegodavom pietų, po to vėl prie jūros. Tik vakarieniaudavom kažkur Basanavičiaus gatvėje, tada dar būdavom pajūry iki saulėlydžio. Iki pat saulės nusileidimo buvo tobulai šilta, ramu, o jūroje nė bangelės. Vieną tobulą vakarą saulėlydžio sulaukėm pajūrio bare ant sėdmaišių grojant muzikai su ledais ir arbata. Net mažoji persijungė prie kito režimo ir rytais pūsdavo iki 10 val. (namuose net nuėjusi miegoti 1 val nakties, kitąryt vis tiek pabunda 7 val.).

Mūsų nuostabai, Joninės Palangoje nebuvo švenčiamos, visi buvo kviečiami švęsti jas Šventojoje. Pasidarėm pramogą - sėdom į autobusą ir nuvykom į tą apleistą kurortą. Būti pajūryje, kur Šventoji įteka į jūrą, per Jonines buvo tikrai smagu. Didžioji maudėsi Šventojoje, Mažoji kapstėsi smėlyje. Scenoje koncertavo įvairūs moterėlių kolektyvai, dainavo mano tėvų laikų dainas, kol kažkoks tipas nesugadino nuotaikos Kirkorovo dainomis, o vėliau mėgindamas sudainuoti D.Butkutės „Nemylėjau tavęs” vyrišku asmeniu („Tu sakei, kad aš nemoku būti paprastas, paslaptingas ir šaltas” su netinkamais kirčiais, nes kitaip nesirimuoja).
Galiausiai, atėjo Rūta Ščiogolevaitė ir apsimetusi Tina Turner gyrė pati save iki koktumo. Jei būtų tiesiog dainavusi be komentarų, gal būtų ir visai neblogai.
Visgi Joninių nuotaika pamažu grįžo nupynus dukroms vainikėlius, uždegus laužą ir paleidus dirbtinius vainikėlius su žvakutėmis plaukti upe. Paskutinysis vaizdas saulėlydžio apšviestas atrodė visai neblogai. Joninės man visuomet asocijuodavosi būtent su vainikėliais, plaukiančiais upe, deja, dažniausiai Kernavėje jų nesulaukdavom (tai dėl lietaus, tai dėl mažųjų noro miegoti). Taigi šįkart Joninės buvo kitokios su dviprasmiškais pojūčiais.
Kai apie vidurnaktį parsiradom į Palangą, Basanavičiaus gatvė knibždėte knibždėjo nuo žmonių. Dar dieną prieš po saulėlydžio joje nebedirbo nė vienas kioskas, o dabar net praeiti buvo sudėtinga.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą