BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mamos iš močiučių, tėčiai - iš senelių

Vieną vakarą Mažėlė paklausė – „tu gimei iš močiutės pilvelio, o tėtis iš senelio?“ Turiu pripažinti, kad jos teiginys-klausimas nuskambėjo visai logiškai ir buvo sudėtinga išaiškinti, kodėl vyrai negimdo vaikų. Po to sekė dar vienas klausimas – „o tu užsisakei, kad močiutė Rita tau pagimdytų tėtį?“. Supratau iš šio klausimo logiškumą, nes ji kadais iš sesės girdėjo, kad ši ją užsisakė.

Rodyk draugams

Aukštalovė

Vasario 21 d. Mažėlę pagaliau perkraustėm miegoti į sesės kambarį. Pamačiusi dviaukštę lovytę pas pusseserę ir pusbrolį, ji kelias savaites prašė, jos žodžiais tariant – AUKŠTALOVĖS. Kadangi pirmas kartas ją perkraustyti į sesės kambarį su atskira lovyte nepavyko, šįkart irgi delsiau, galvodama, kad vis tiek užsiašaros ir prašysis miegoti su mumis.

Galiausiai, savaitgalį pasidaviau. Šeštadienio vakarą praleidom konstruodami lovytę kaip konstruktorių. Mažėlė įsitaisė viršuje (Vyresnėlė zysė kad irgi ten nori) ir sėkmingai pramiegojo pirmą naktį. Buvo pora kartų pabudusi, bet iš lovos niekur nėjo.

Kitą dieną teko laikytis sesei duoto pažado, kad apsikeis miegojimo vietomis. Apačioje uždengiau dekiu visą kraštą, sukurdama namuką, ant viršutinės lovos dugno priklijavau fosforinių žvaigždučių, kad tik liktų miegoti apačioje. Beveik pavyko. Tik Vyresnėlė dabar užpavydėjo namuko ir persikėlė ten savo noru. Antroji naktis praėjo net be pabudimų.

Rodyk draugams

Nauja mažėlės daryba

Mažoji daug čiauška, net naktimis, per sapnus kažką kalba ir kalba. Įdomiausia man jos nauja kai kurių žodžių daryba su priesaga -eka (kirtis ant ilgosios “e”), pvz., sukneka (suknelė), dangteka (dangtelis), tokiu būdu ji išvengia nemėgiamos L raidės.

Daugybę žodžių ir posakių Mažėlė vartoja nusiklausiusi iš sesės. Pastaruoju metu pradėjo aiškinti, kad „niekada nevalgys“, „niekada neis į lauką“. Galvoju - ir iš kur gi tai? Po to išgirdau, kaip Vyresnėlė pareiškė, kad „niekada jai neatleis“, kad išmėtė žaislus. Tuomet ir supratau, kad tas jų abiejų „niekada“ trunka tik keletą minučių.

Rodyk draugams

Mažoji matematikė

Artėjant 2-ajam gimtadieniui mūsų Mažėlė pradėjo aktyviai skaičiuoti. Vis atsineša kokius 2 daiktus ir sako - „diu“. Kurį laiką net miegoti norėjo su dviem kiškiais. Kiti skaičiai nelabai egzistuoja, yra tik - „tuščia“ (0), „diu“ ir „daug“. Jei skaičiuoju su ja lipdama laiptais, paprastai būna - „diu, sesi, desim“. Kad Vyresnėlė skaičiuotų išvis nepamenu, galvoju, gal visgi mažoji bus labiau linkusi į matematiką nei ji.

Rodyk draugams

Kamane, ne kamine

Bene pirmasis Vyresnėlės išmoktas žodis buvo „makaka“, mat, kai jai buvo metai ir 4 mėn., Barselonos zoosode jai labai patiko bezdžionės, o ant jų narvo perskaitėm - „makaka“. Ji kuo puikiausiai atkartojo tą žodį ir nuolat vartojo vėliau. Prisiminiau šią istoriją, kai Mažėlei bežiūrint į bezdžiones animaciniuose filmukuose irgi pasakiau „makaka“, tik jai kažkodėl šis žodis pasirodė per sunkus, o gal tiesiog labiau patiko sukaitalioti jo skiemenis – „kamane“ (kirtis ant „e“ kaip „kamine“). Dabar nuolat bezdžiones vadina „kamane“. Apskritai Vyresnėlės ir Mažėlės mokymosi kalbėti polinkiai labai panašūs. Iš pradžių abi viską vadino vienu skiemeniu, pvz., „baba“ - „batai“, „pypy“ – „sūpynės“ ir pan. Po truputį Mažėlė išmoko vienskiemenių veiksmažodžių – „ateik“, „eime“, „sėsk“, „gert“(taip kurį laiką vadino ir vandenį, ir jūrą). Po truputį mokosi dviskiemenių daiktavardžių - „jūja“ (jūra), katė (prieš tai buvo „niania“, nes sako „niau“), Aga (Agata, prieš tai vadinta „Gege“). Dauguma gyvūnų vis dar vadina pagal jų skleidžiamus garsus, ypač sunku atskirti kai ji sako „sysy“ vadindama peles ir „kiskis“ - kiškius , kažkaip prarydama „k“.

Rodyk draugams

Seifas - tai mikrobanginė

Šiandien supratau, kad savo Vyresnėlę mažai mokiau tarptautinių žodžių ir specifinių daiktų pavadinimų. Parėjo iš mokyklos ir sako, kad išmoko naują žodį “seifas”. Klausiu, kas tai tokio, o ji atsako - “mikrobanginė” Pasirodo iš piešinuko vadovėlyje taip nusprendė.

Rodyk draugams

Kapinimo muzika

Kartą, kai migdėm niekaip neužmiegančią Mažėlę sūpynėse ir grojo rami muzika, Vyresnėlė pareiškė, kad tokia muzika groja, kai ką nors kapina. Iš pradžių nesupratau, ką tas žodis reiškia, buvo paaiškinta - „daro kapą“, taigi, laidoja. O sampratą apie muziką Vyresnėlė matyt perėmė iš manęs, nes man pernelyg rami lėta muzika irgi dvelkia tik liūdesiu ir depresija, anaiptol, ne ramybe.

Rodyk draugams

Pokalbiai su gėlėmis ir savimi

Prieš kelias savaites pastebėjau, kad Mažėlė, sėdėdama sūpynėse, kalbasi su virš galvos kabančiomis gėlytėmis. Netrukus po to - kaip ji visa nušvinta, kai pranešu pro veidrodį. Palaikiau prie veidrodžio ilgėliau - šypsosi, guguoja, galiausiai, net balsu juoktis pradėjo. Ot mažoji narcizė, pati sau labiausiai už viską patinka. O kalbėti kalba vis daugiau, jau ne tik “gu”, “gi”, gie”, “ge”, ga”, “gir”, “gur”, bet ir “ma - ma”, “me”, “mur”. Paskaičiau, kad vaikui reikia dainuoti skiemenis “ma”, “ba”, “pa”, taip jie išmoksta atkartoti garsus. Dainavau. Gal tai ir suveikė. Taigi jau keletą kartą Mažėlė pasakė “mama”, na, nesikreipdama į mane tiesiogiai, bet, manau, kad apie mane pasakodama savo draugėms gėlytėms.

Rodyk draugams

3 mažiukai

Iki Mažėlės gimimo Vyresnėlę vadinau mažyle ir mažiuku. Baiminausi, kaip dabar ją reikės vadinti. Kartą net kalbėjom apie tai ir Vyresnėlė pasakė, kad bus taip - Dičkė ir Mažė. Tačiau, kad ir kaip keista, namuose dabar yra trys mažiukai: Mažėlė, Vyresnėlė ir degutis. Ir nekyla jokių nesusipratimų, į juos visus kreipiantis „mažiuk“.

Rodyk draugams

Gugutis sūpynėse

Mažėlė jau kelios savaitės guguoja - agu, gu, skirtingai nuo Vyresnėlės, kuri taip ir negugavo visai, kad ir kaip stengėsi močiutė Rita ją prakalbinti. Praminiau Mažėlę Gugučiu ir kartais su ja taip pasikalbu, kreipdamasi - agu, o ji man atsako - gu. Labiausiai ji mėgsta būti pusseserės Olivijos paskolintose sūpynėse. Iš čia viskas matyti ir smagu guguoti. Sūpynės iš tikrųjų labai gelbsti, kai pavargsti kūdikį nešioti ant rankų ir net kai nori nuraminti. Kartais nusiramina net po isteriško riksmo. Sūpynės - paprasčiausias būdas ją užmigdyti dienos metu, kai jai kažkodėl visai nesimiega. Deja, iškrapščius užmigusią ji dažniausiai atsibunda, tad leidžiu bent 15 min. jai ten pasnūduriuoti.

Rodyk draugams